Stránky

Rubriky

Potápění

Podobně jako v předchozích sezónách nabízíme hostům naší základny potápění jak s “klasickým” vzduchem, tak i s NITROXEM a TRIMIXEM. Do nadcházející sezóny vstupujeme opět s novými vylepšeními naší lodi:

  • především kompletní zastřešení zádě boční plachtou proti nepřízni počasí
  • dovybavení lodní kuchyně - od letošního roku plánujeme přípravu grilovaných pochoutek v průběhu siesty mezi ponory.

Vlastní potápěčská nabídka v Šibenském archipelagu je velice rozmanitá a zahrnuje více než 35 lokalit mezi ostrovy Žírje, Kaprije, Zlarin a Zmajan. Jeskyně, vraky, hluboké útesy, ale především nepřeberné množství podmořských stěn končících pouze pár metrů pod hladinou.

Z vrakového potápění je asi největším tahákem Francesca da Rimini - italská    ocelová loď, dlouhá 50m ležící v hloubce 37 - 58 metrů (pro potápěče s odpovídající kvalifikací a zkušenostmi), nicméně zajímavý je i vrak 30m dlouhé rybářské lodi ležící v hloubce 30 metrů. Informace máme i o dalších dvou vracích, ale ty je třeba zatím lokalizovat a prozkoumat.

Z mořského života zde bývají vidět máčky, velké ropušnice, úhoři, zubatci, ostnatci, chobotnice, sépie, humři a další a další a další. Při troše štěstí pak i langusty, murény, hejna tuňáků a jehel, ale také tu můžete narazit na želvu, měsíčníka, či mečouna. Ke spatření jsou zde různé druhy mořských hub, sasanek, korálů, plžů, korýšů a hvězdic. Podrobnější popis lokalit můžete najít pomocí nové interaktivní mapy.

Loď Andrea vyplouvá každý den okolo deváté hodiny na dva ponory, mezi kterými je dostatek času na svačinu (možnost objednání obědu na lodi), relax, či poklábosení s přáteli. Do přístavu se obvykle vracíme mezi čtvrtou až pátou odpoledne.skenovat0070.jpg

Základna nabízí podporu začínajícím potápěčům již od jejich prvních nádechů pod hladinou, stejně tak jako zkušeným potápěčům náročné ponory podle jejich představ a reálných schopností.

Využijte možnost rezervace ponorů. Složením rezervačního poplatku 1500 Kč lze získat přednost při obsazování výjezdů (přednost budou mít potápěči, kteří si potápěčské služby rezervují již v ČR). Uvedená částka současně slouží i jako kauce pro případné zajištění ubytování prostřednictvím našich chorvatských partnerů.